Knihy Jany Martincové vydané ve vydavatelství Babyonline

S psaním a vydáváním knížek jsme stejně jako u vytvoření portálů vycházeli z vlastní potřeby mít kvalitní vzdělávací knížky pro naše děti.

V životě dítěte vnímám jako stěžejní
2 nejdůležitější období:

1.

To předškolní, kdy dítě, nepopsanou tabuli, můžeme vybavit obrovským množstvím pro život užitečných informací. Co získá v předškolním období, později jako když najde.

2.

A tím druhým je dospívání, kdy se z dítěte stává dospělá žena či muž, zcela se mění jeho tělo, psychika, dynamika vztahů. A právě v tomto období potřebují dospívající spoustu pro něj vstřícných informací, aby se sami zorientovali v sobě i okolním světě.

U dospělých nastává obrovská změna po 40, jak jsem poznala sama na sobě a i tomuto se rozhodla po načerpání potřebného know-how v naší knižní tvorbě věnovat.

 • Interaktivní knížka říkanek pro děti nejlépe od 2 do 5 let s dětmi cvičí, kreslí, učí je zdravému životnímu stylu, bezpečnému a slušnému chování, také o světě kolem nás (zvířátka, květiny, hudební nástroje, planety a další).

  Každá říkanka dítěti předá nějakou znalost, naučí jej nové dovednosti.

  K hlavní knize říkanek, která je úmyslně v kroužkové vazbě, aby i hyperaktivní děti byly soustředěny pouze na jednu říkanku, patří jednoduchá grafomotorika Kreslení dle předlohy a sady pexesových karet.

  Obrázkovo-obrázková slouží k trénování paměti, obrázkovo-pexesová děti naučí počátečním písmenům, hláskám ve slově a na poslední, prázdné kartičky si dítě nakreslí své vlastní pexeso.

  V eshopu: Přejít na eshop >
 • První a dosud jediná komplexní a systematicky sestavená předškolní příprava na českém knižním trhu.

  4 sešity: Jízda tužkou (grafomotorika, včetně nafocení správného držení tužky a rozcvičení ruky před psaním), Hlavičkové úkoly (mentální rozvoj), Praktik pro život (praktická stránka života), Pohybovky (obratnost, zdatnost, rovnováha, křížené pohyby – koordinace pohybů).

  Motivační prvek: 160 nálepek, které si dítě za splněné úkoly lepí do obrovské kosmické mapy formátu A1

  Týdeníčky objevují skryté talenty a silné stránky dětí, usnadňují nástup do první třídy a její hladké zvládnutí. Nečekaně nejvíce se práce v předškolním roce s pomocí Týdeníčků projevila v přijetí testovaných dětí o pět let později na 8leté gymnázium.

  V eshopu: Přejít na eshop >
 • Pro děti od 3 let slouží k hláskování, slabikování, poznávání písmen, k paměťovým a kombinačním hrám, pro menší děti k rozšíření slovní zásoby. 112 ručně malovaných abecedních karet rozvíjí u dětí kombinační a logické myšlení.

  V eshopu: Přejít na eshop >
 • Skutečný rozhovor s 5letým synem, kdy mu na jeho první otázky nejen o tom, jak se ocitl na tomto světě, tedy u nás, bylo odpovídáno pravdivě, leč jednoduše a citlivě bez zbytečného zabíhání a samozřejmě s láskou.

  Povídáním tak vznikl příběh lásky dvou lidí, ze kterého se narodí děti. Kniha nabízí náhled na celé lidské tělo a narození dítěte je vsazeno do kontextu lidského života. Je uzavřena tím, že porodem to nekončí, ale teprve začíná a stejně jako se rodiče postarali po narození o děti, měly by se stejně tak postarat děti o rodiče ve stáří.

  Vřele doporučuji si nenechat ujít s dětmi tyto intimní chvilky v předškolním období, kdy berou vše kolem sexu bez tabuizace a čistě realisticky. Právě proto je neuspokojí žádné báchorky nebo abstraktní přirovnání, kterým nejen nerozumí, ale mohly by je uvrhnout do posměchu ze strany spolužáků.

  Pokud hovory o lidské reprodukci v předškolním období zameškáte, můžete vše ještě podle knihy dohnat zhruba do 10 let, jak učinily některé maminky. Pak již nastupuje druhý stupeň sexuální výchovy, a to pro náctileté.

  V eshopu: Přejít na eshop >
 • Čtivý průvodce pro dospívající dívky (od 11, někdy i od 9 nebo až od 13 let).

  I když je kniha nesmírně informačně cenná a hutná, jde o velmi čtivý příběh a rozhovor tří kamarádek (Lilith – sestra od Toma alias Chytroočka ze sexuální výchovy pro nejmenší, Lucy a Šárky) s matkou jedné z nich – lékařkou Evou. Za ní se holky chodí radit, a to nejen o zdraví. Povídková lékařka Eva je díky svým přátelům a známým uvede i do tajů líčení, vaření a cvičení na důležitý střed těla a pánevní dno.

  Vyprávění nechybí humor, vkus, ženský šarm a hlavně kvalitní informace tolik důležité pro náctiletou dívku. Informačně je knížka inspirována dotazy nejen dospívajících, ale i starších žen a mužů, které lékaři odpovídali na odborně garantovaném portálu Babyonline.cz.

  Obrázky kreslily a knížku korekturovaly náctileté slečny včetně dcery, se kterou jsme nafotili módu, líčení, cvičení a dentální hygienu (tu nepříliš dobrovolně).

  V eshopu: Přejít na eshop >
 • Průvodce pro dospívající kluky (od 11 let) v komiksovém stylu. To abychom je netrápili zbytečným čtením. Pozor, to však neznamená, že má méně důležitých informací! Právě naopak. Jenom jsme využili formu dnešním chlapcům tak blízkou, kdy toho z obrázku s bublinou vyčtou a pochopí více než z půlstrany textu.

  Knížka pro kluky má velmi svěží styl a vychází ze života. Nebudete mi věřit, kolik maminek mně pak volalo nebo psalo, jestli jsem náhodou nebyla u nich doma.

  V knize se opět setkáváme se sourozenci Tomem a Lilith, které známe z obou předchozích knížek. Pouze maminka, trpělivá přítelkyně dívek z Co se od kamarádek nedozvíš se v případě Tomova dospívání mění tak trochu v matku-stíhačku. Ale i přesto je u nich patrné, že k sobě chovají vzájemnou úctu, respekt a touhu tomu druhému porozumět a pomoci.

  Informačně knížka opět vychází z dotazů mladistvých adresované lékařům na portálu Babyonline.cz a stejně jako u předchozí se na její tvorbě a korekturách podíleli náctiletí chlapci, ale i děvčata.

  Proč dítěti v pubertě věnovat knihu o těle, péči o tělo, vztazích i sexu? V tomto období se již nepřijde rodičům tolik svěřovat. A právě v dospívání je důležité předběhnout dezinformace o sexu na internetu, kde dítě najde nejrůznější obskurnosti, ale nedozví se nic o skutečném sexuálním chování a vztazích mezi partnery, o ochraně před nemocemi a otěhotněním.

  V eshopu: Přejít na eshop >
 • Kniha o tom nejdůležitějším pro zdravý vývoj miminka – výživě a cvičení s 16 úžasnými recepty nutriční terapeutky, připravené předním českým šéfkuchařem na poli zážitkové gastronomie, nafocenými krok za krokem. K této knize jsem dodala pouze námět a podílela se na zpracování, autorkami jsou nutriční terapeutka a fyzioterapeutka.

  V eshopu: Přejít na eshop >
 • Jediná komplexní kniha o období po 40 s unikátním procesem omlazení přirozenými metodami, kdy jsem se neplánovaně stala testovacím médiem. Naštěstí to dopadlo dobře a výsledek se snažím díky radám lékařů a dalších odborníků a navozenou péčí o sebe držet dlouhodobě.

  Kromě estetických kapitol, jakými jsou omlazující proces, líčení a móda po 40 v knize najdete rovněž preventivní péči o zdraví i o zuby, zdravou výživu, cvičení a rady gynekoložky a sexuoložky pro nastupující klimakterium.

  V eshopu: Přejít na eshop >
 • Kniha učící děti hravou formou moudrosti našich předků určená především pro předškoláky a školáky, své si v ní však najdou i dospělí. Jednotlivá přísloví jsou objasněna nejen slovně, ale také pomocí obrázku a říkanky, vždy nabízí i prostor pro vlastní obrázek dítěte. Ke každému přísloví v knize navíc najdete úkol nebo otázku k zamyšlení, která dává podnět pro další diskuzi s dítětem, rozvíjení jeho fantazie a vyjadřovacích schopností.

  V eshopu: Přejít na eshop >